aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Plānotas izmaiņas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksā no 2022.gada 1.janvāra

Plānotas izmaiņas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksā no 2022.gada 1.janvāra

11/11/2021

2021.gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz, ka turpmākajos gados tiks pakāpeniski palielināta dabas resursu nodokļa (DRN) likme par atkritumu noglabāšanu poligonos. 2021.gadā tā ir 65 eiro par tonnu, savukārt no 2022.gada 1.janvāra būs 80 eiro par tonnu. Minētās izmaiņas iedzīvotājiem un uzņēmumiem ietekmēs arī maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, ko iespējams samazināt, atkritumus šķirojot.  

Balstoties uz Atkritumu apsaimniekošanas likuma 39. panta 12. daļu, kur noteikts, ka atkritumu apsaimniekotājs iekļauj atkritumu apsaimniekošanas maksā poligona tarifu un dabas resursu nodokļa aktuālo likmi, no 2022.gada 1.janvāra SIA “Eko Kurzeme” apsaimniekotajos reģionos ir paredzētas šādas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā:

Izmaiņas SIA “Eko Kurzeme” maksā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veido tikai un vienīgi DRN likmes pieauguma proporcija*. Par jebkādām izmaiņām pirms to stāšanās spēkā SIA “Eko Kurzeme” savus klientus informēs arī individuāli.

Lai nodrošinātu iespēju iedzīvotājiem samazināt izdevumus par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu, SIA “Eko Kurzeme”  turpina strādāt pie iedzīvotājiem pieejamas atkritumu šķirošanas sistēmas izveides. Jau šobrīd uzņēmuma klientiem iespējams plastmasas, papīra, metāla iepakojumus, stikla taru un tekstilizstrādājumus šķirot publiski pieejamos speciāli uzstādītos dalītās vākšanas konteineros. Nolietoto elektrotehniku un cita veida atkritumus iedzīvotāji var nogādāt uz šķirošanas laukumiem Liepājā, Ezermalas ielā 11, un Saldū, Dzirnavu ielā 30. Mazo tehniku un baterijas var nodot tirdzniecības vietās izvietotajās speciālajās šķirošanas kastēs. Vairāk par atkritumu šķirošanu SIA “Eko Kurzeme” apsaimniekotajos reģionos pieejama www.ekokurzeme.lv sadaļā “pakalpojumi”.

*Atkritumu apsaimniekošanas likums paredz, ka sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksu veido sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā, DRN, maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, uzglabāšanu un citas pakalpojuma sniedzēja izmaksas.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar SIA “Eko Kurzeme” klientu apkalpošanas centru Liepājā, zvanot pa tel. 22022418 (Saldus klientu centrs), 22013939 (Liepājas klientu centrs), vai rakstot uz e-pastu: info@ekokurzeme.lv.

Saistītie raksti

Izmaiņas Liepājas klientu apkalpošanas un zvanu centru darba laikos 13.janvārī

10/01/2023

Informējam par izmaiņām SIA “Eco Baltia vide” Liepājas filiāles klientu apkalpošanas un zvana centra darba laikos 13.janvārī.  Liepājas filiāle, Ezermalas ielā 11 – no 8:00 līdz 15:00.   Saldus filiāles klientu zvanu un apkalpošanas centrs strādās […]

SIA “Eco Baltia vide” klientu apkalpošanas centra darba laiki Ziemassvētku periodā

14/12/2022

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” vēlas informēt par paredzētajām izmaiņām klientu zvanu centra darba laikā – Ziemassvētku periodā. Iedzīvotāji un uzņēmumi aicināti laikus pieteikt nepieciešamos pakalpojumus svētku periodam vai atteikt, ja atkritumu izvešana […]

Aicina informēt par sniega vai apledojušu ceļu dēļ traucētu piekļuvi atkritumu konteineriem

06/12/2022

Sākoties ziemas sezonai, snigšanas vai laikapstākļu maiņas rezultātā  uz ceļiem var veidoties apledojums un sniega sega, kas var apgrūtināt braukšanas apstākļus. Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” strādā pie tā, lai neatkarīgi no laikapstākļiem […]

Liepājas un Grobiņas iedzīvotājus aicina pieteikt elektroiekārtu bezmaksas izvešanu

29/11/2022

Lai ar atbildību parūpētos gan par apkārtējo vidi, gan samazinātu poligonos noglabājamo atkritumu apjomu, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” un Latvijas Zaļais punkts aicina Liepājas un Grobiņas iedzīvotājus izmantot iespēju un pieteikt elektroiekārtu […]

Sīkdatņu iestatījumi

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus
šajā vietnē var tikt izmantotas analītiskās un mārketinga sīkdatnes. Lūdzu atzīmējiet savu izvēli.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes
Analītiskās sīkdatnes
Mārketinga sīkdatnes
Sīkdatņu iestatījumi