aizvērt
open menu
Par mums
Jaunumi
Pakalpojumi
Noslēgt līgumu
Atkritumu šķirošana
Kontakti
Biežāk uzdotie jautājumi
Plānotas izmaiņas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksā no 2022.gada 1.janvāra

Plānotas izmaiņas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksā no 2022.gada 1.janvāra

11/11/2021

2021.gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz, ka turpmākajos gados tiks pakāpeniski palielināta dabas resursu nodokļa (DRN) likme par atkritumu noglabāšanu poligonos. 2021.gadā tā ir 65 eiro par tonnu, savukārt no 2022.gada 1.janvāra būs 80 eiro par tonnu. Minētās izmaiņas iedzīvotājiem un uzņēmumiem ietekmēs arī maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, ko iespējams samazināt, atkritumus šķirojot.  

Balstoties uz Atkritumu apsaimniekošanas likuma 39. panta 12. daļu, kur noteikts, ka atkritumu apsaimniekotājs iekļauj atkritumu apsaimniekošanas maksā poligona tarifu un dabas resursu nodokļa aktuālo likmi, no 2022.gada 1.janvāra SIA “Eko Kurzeme” apsaimniekotajos reģionos ir paredzētas šādas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā:

Izmaiņas SIA “Eko Kurzeme” maksā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veido tikai un vienīgi DRN likmes pieauguma proporcija*. Par jebkādām izmaiņām pirms to stāšanās spēkā SIA “Eko Kurzeme” savus klientus informēs arī individuāli.

Lai nodrošinātu iespēju iedzīvotājiem samazināt izdevumus par nešķiroto atkritumu apsaimniekošanu, SIA “Eko Kurzeme”  turpina strādāt pie iedzīvotājiem pieejamas atkritumu šķirošanas sistēmas izveides. Jau šobrīd uzņēmuma klientiem iespējams plastmasas, papīra, metāla iepakojumus, stikla taru un tekstilizstrādājumus šķirot publiski pieejamos speciāli uzstādītos dalītās vākšanas konteineros. Nolietoto elektrotehniku un cita veida atkritumus iedzīvotāji var nogādāt uz šķirošanas laukumiem Liepājā, Ezermalas ielā 11, un Saldū, Dzirnavu ielā 30. Mazo tehniku un baterijas var nodot tirdzniecības vietās izvietotajās speciālajās šķirošanas kastēs. Vairāk par atkritumu šķirošanu SIA “Eko Kurzeme” apsaimniekotajos reģionos pieejama www.ekokurzeme.lv sadaļā “pakalpojumi”.

*Atkritumu apsaimniekošanas likums paredz, ka sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksu veido sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā, DRN, maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, uzglabāšanu un citas pakalpojuma sniedzēja izmaksas.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar SIA “Eko Kurzeme” klientu apkalpošanas centru Liepājā, zvanot pa tel. 22022418 (Saldus klientu centrs), 22013939 (Liepājas klientu centrs), vai rakstot uz e-pastu: info@ekokurzeme.lv.

Saistītie raksti

Izmaiņas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksā SIA “Eco Baltia vide” Kurzemes reģionos no 2022. gada 1. janvāra

01/12/2021

SIA “Eco Baltia vide” Kurzemes reģiona filiāle informē par aktualizētajām izmaiņām sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā, kas stāsies spēkā no 2022.gada 1.janvāra. Dabas resursu nodokļa likums paredz, ka turpmākajos gados tiks pakāpeniski palielinātadabas resursu nodokļa (DRN) […]

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eko Kurzeme” turpmāk būs SIA “Eco Baltia vide”

23/11/2021

Lai vienkāršotu uzņēmumu pārvaldību, efektivizētu un optimizētu to darbību, uzlabotu sniegto pakalpojumu kvalitāti klientiem un izveidotu vienotus juridiskās un finanšu pārvaldības principus, apvienoti Baltijā pēc apgrozījuma lielākās vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes grupas AS “Eco Baltia” […]

Kas jāzina klientiem par “Eko Kurzeme” pievienošanos “Eco Baltia vide”

23/11/2021

Kāpēc tiek apvienoti uzņēmumi SIA “Eko Kurzeme” un SIA “Eco Baltia vide”? Pēc apgrozījuma lielākā vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes grupa Baltijā AS “Eco Baltia” par vienu no svarīgākajiem stratēģiskajiem mērķiem ir izvirzījusi nepārtrauktu grupas […]

SIA “Eko Kurzeme” pakalpojumu sniegšanas kārtība ārkārtējās situācijas laikā

22/10/2021

SIA “Eko Kurzeme” informē, ka Covid-19 dēļ valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi klientiem tiek sniegti pēc plānotajiem grafikiem un nepārtrauktā režīmā. Savukārt, lai pēc iespējas novērstu tiešu kontaktēšanos, no šā gada 21.oktobra […]

Lietojot jumis.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku.
Piekrītu